Zdraví

6. dubna 2010 v 17:36 | katka |  téma týdne
Zdraví je to nejdůležitější co máme. Zdraví je ten kdo je v fyzicky i psychicky v pohodě. Podle mě nejvíc zdraví škodí kouření,drogy, nezdravé jídlo,stres a alkohol.Naopak mu prospívá sport, zdravé a netučné jídlo a voda. Hlavně vše v míře to je hlavní nepřejídat se , ale i ten alkohol není tak škodlivý když je v míře.
Tady je pár vysvětlivek proč :

Alkohol: Neříkám, že alkohol by se neměl pít vůbec, je jasné, že si většina z nás někdy tu jednu skleničku dá, ale nemělo by se to přehánět. Nadměrné požití alkoholu by nás mohlo i zabít. Kolik je rozpadlých rodin kvůli alkoholu, no určitě hodně. Začíná to jednou skleničkou a končí to mnoha flaškami za den. Většina starších lidí pije, když má problémy ať už v práci nebo doma. Když se mu něco nepodaří, utěšuje se kamarádem alkoholem a myslí si, že za něho vše vyřeší. To ale samozřejmě není pravda, vše se jen zhorší. Kvůli alkoholu může člověk přijít o práci, o peníze dokonce i o svou rodinu, domov. Nebo může on tu rodinu někomu vzít, vždyť kolik je v této době autonehod, ze které může opilý řidič, který jako vždycky vyvázne skoro bez zranění a odnesou to ti, kteří za to vůbec nemůžou. Někteří si potom možná uvědomí co provedli a přestanou pít, ale ty mrtvé to nevrátí. Tak se zamysleme, jestli takhle chceme skončit a jestli to stojí za to utápět se v alkoholu.

Závislost: Závislí můžeme být na čemkoliv, jak už sem zmínila na cigaretách, alkoholu, ale také na svém koníčku, osobě nebo na drogách. Být závislý na nějakém tom koníčku není zas tak hrozné jako na nějaké osobě, to už je horší. Neudělat bez něj ani krok a pořád ho sledovat to není dobré. Té druhé osobě to může po nějaké době začínat vadit a může se té závislé osoby začít dokonce i bát. A tím může tu osobu nadobro ztratit. Někteří lidé, kteří ztratí člověka, na kterém jsou závislí spáchají sebevraždu nebo daného člověka zabijí, aby si už nikoho jiného nenašel a to pro toho druhého není vůbec fér. Mnohem horší závislost je na drogách. Podle mě s drogami začínají ti, kdo chtějí zkusit něco nového, poté si je dávají proto, že si myslí, že tím něco vyřeší třeba problémy v rodině ve škole a drogy jim dávají pocit uspokojení, že nemusí nic řešit, že problémy se vyřeší nějak samy od sebe. A když jim úplně propadnou, nemůžou bez nich žít, a kdyby si je náhodou nemohli dát, tak by se z toho možná i zbláznili, no prostě beznadějný případ. takovou trosku z nás může droga udělat. Tohle teda do zdravého životního stylu nepatří.

Stres: Já si myslím, že se stresuje skoro každý. Možná se najdou někteří jedinci, ale já mezi ně rozhodně nepatřím. Kolikrát si proti stresu říkám, že se nemám stresovat, vždyť je to jen hloupost, jsou i horší věci, ale to moc nepomáhá. Ale není dobré stresovat se kvůli každé
prkotině a mít deprese že to nezvládnu. Stejně to nějak dopadne. Pořád se stresovat může mít za následek i infarkt a ten teda určitě nikdo z nás nechce.
Tak a teď co by jsme měli dělat pro zdravý životní styl.
Zdravě jíst: Neříkám, že jím úplně zdravě, ale snažím se. Není dobré jíst jen smažené hranolky a hamburgery, ale někdy si to jedno ovoce dát není na škodu. Má v sobě tolik výživných látek, které nám jen pomůžou.

Sportovat: Když rádi sportujete je to jen dobře, ale jestli vás žádný sport nezaujal, stačí si vyjít alespoň na malou procházku na čerství vzduch vyčistit si hlavu od všech stresů, povinností a starostí a ne prosedět půlku dne u počítače nebo u televize, to nedělá dobře ani na oči a ani na náš mozek. Ani nevíte jak vám jedna procházka pomůže.
Tak toto je asi vše co bych k tomu dodala a doufám, že si každý najde svůj životní styl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sevensister sevensister | Web | 21. dubna 2010 v 15:27 | Reagovat

ahoj napsala jsem ti do bleskovky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama